Program Erasmus+ - rekrutacja na rok 2019/2020

Trwa rekrutacja na wyjazdy studentów na zagraniczne uczelnie na część studiów w ramach programu Erasmus+.

Wizyta w oddziale firmy WESSLING Polska sp. z o. o.

Biuro Karier i Promocji Wydziału Chemii UJ zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu z pracodawcą.

SONATA BIS - stypendium dla doktoranta

Celem badań jest planowanie i konstrukcja nowych materiałów zbudowanych z rozgałęzionych kompleksów wielordzeniowych jonów metali d i f elektronowych w skali nanometrycznej. Oczekuje się, że uzyskane materiały będą wykazywać szereg ciekawych efektów opartych na (1) zróżnicowanym rozłożeniu gęstości spinowej, wewnętrznej anizotropii magnetycznej i lokalnego sprzężenia magnetycznego w wybranych szkieletach koordynacyjnych, jak również (2) na możliwości odwracalnego przełączania stanów magnetycznych i modyfikacji charakterystyk magnetycznych przez czynniki zewnętrzne (temperatura, promieniowanie, ciśnienie, chemisorpcja). Uzyskiwane materiały są przedmiotem badań fizykochemicznych z punktu widzenia szeroko pojmowanych materiałów przełączalnych, m.in. magnesów jednocząsteczkowych (ang. single molecule magnets SMM) oraz niskotemperaturowych chłodziw magnetycznych.

Oferta pracy dla doktoranta

„Polimerowe inhibitory wirusa Zika”.

Oferta stypendialna projekt SONATA BIS 4