9 grudnia 2021 - Seminarium Wydziałowe

Wykładowczyni: Prof. dr hab. Elżbieta Gumienna-Kontecka (Wydział Chemii, Uniwersytet Wrocławski, ul. F. Joliot-Curie 14, 50-383 Wrocław)
Tytuł wykładu: “Biomimetic analogues of siderophores: from structural probes of ferric ions assimilation to 68Ga/89Zr nuclear imaging"
Język wykładowy: j. polski, a w przypadku udziału obcokrajowców j. angielski
Termin: czwartek 9.12.2021, godz. 11:00
Lokalizacja: Wydział Chemii UJ, sala A1-02

więcej o 9 grudnia 2021 - Seminarium Wydziałowe

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

"Układ immunologiczny w nowotworzeniu - pomocnik diabła, przypadkowa ofiara, czy uniwersalny żołnierz?" to tytuł kolejnego wykładu z cyklu "Chemia niejedno ma imię", który tym razem wygłosi dr Łukasz Skalniak.
więcej o „Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów na pierwszy w tym roku szkolnym wykład z cyklu „Chemia niejedno ma imię”. Już 19 października 2021 roku, we wtorek, o godzinie 13:30, dr Szymon Buda wygłosi wykład pod tytułem "Po drugiej stronie lustra - krótka historia syntezy asymetrycznej".
więcej o „Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii

Tegoroczną Nagroda Nobla z dziedziny chemii przyznano Benjaminowi Listowi i Davidowi W.C. MacMillanowi za opracowanie niezwykłego narzędzia do budowy cząsteczek, czyli organokatalizy. Komentarze dotyczące nagrody dostępne na stronie Nauka UJ przygotowali naukowcy z Zakładu Chemii Organicznej UJ – dr Szymon Buda i dr hab. Miłosz Pawlicki, prof. UJ.
więcej o Nagroda Nobla w dziedzinie chemii

4 października 2021 roku (poniedziałek) godz. 1000 Sala audytoryjna Wydziału Chemii UJ (A0-01 parter)
więcej o INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022 NA WYDZIALE CHEMII UJ DLA STUDENTÓW I ROKU