Sukces Wydziału Chemii UJ w rankingu PERSPEKTYWY 2021!

Kierunek CHEMIA prowadzony przez Wydział Chemii UJ po raz kolejny został sklasyfikowany na zaszczytnym pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy! Ochrona środowiska także znalazła się na podium, zajmując podobnie jak w roku ubiegłym, trzecie miejsce w rankingu. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński ponownie znalazł się na czele zestawienia najlepszych uczelni.
więcej o Sukces Wydziału Chemii UJ w rankingu PERSPEKTYWY 2021!

63. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego,

więcej o 63. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego,

I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików „Chemia dla zrównoważonego rozwoju

Wszystkich nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w I Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików, która odbędzie się w formie stacjonarnej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego 24 września 2021 roku.
więcej o I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików „Chemia dla zrównoważonego rozwoju

27 maja 2021 - Seminarium Wydziałowe

Prelegent: Dr hab. Ireneusz Piwoński (Uniwersytet Łódzki, Wydział Chemii, Katedra Technologii i Chemii Materiałów)
Tytuł wykładu: "Połączenia ditlenku tytanu z nanostrukturami metalicznymi oraz tlenkiem grafenu do zastosowań fotokatalitycznych i analitycznych"
Termin: czwartek 27.05.2021, godz. 10:00
Lokalizacja: platforma MsTeams, kanał Seminarium Wydziałowe Wydział Chemii UJ.
więcej o 27 maja 2021 - Seminarium Wydziałowe

Trwa tegoroczna edycja Copernicus Festival 2021: „Wyobraźnia” (18-23.05.2021 r.). W ramach wydarzenia w audycji „Śniadanie mistrzów” dziennikarz RMF Classic - Grzegorz Jasiński spotkał się z Prof. dr hab. Zofią Stasicką, jej córką Prof. dr. hab. n. med. Iwoną Wybrańską oraz wnuczką dr Katarzyną Wybrańską.
więcej o Niezwykła sztafeta pokoleń w nauce. Rozmowa z Profesor Zofią Stasicką, jej córką i wnuczką.