Laureaci programu NAWA im Stanisława Ulama podejmą pracę na Wydziale Chemii UJ.

Dr. Mainak Das z Narodowego Instytutu Edukacji Naukowej i Badań, Bhubaneswar, Indie oraz Dr. Mohamed Abbas z Narodowego Centrum Badawczego w Kairze, wzmocnią w 2021 roku potencjał naukowy Wydziału Chemii UJ w ramach prestiżowego programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) im. Stanisława Ulama.
więcej o Laureaci programu NAWA im Stanisława Ulama podejmą pracę na Wydziale Chemii UJ.

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach cyklu „Chemia niejedno ma imię”. Tym razem z wykładem pt. „Od zrównoważonej wody do zrównoważonej mody. O chemii zrównoważonego rozwoju.” wystąpi doktor habilitowana Katarzyna Hąc-Wydro, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pracownicy Wydziału Chemii na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie

więcej o Pracownicy Wydziału Chemii na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach cyklu „Chemia niejedno ma imię”. Tym razem doktor habilitowany Dawid Pinkowicz, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, opowie o tym „Co chemik może zbudować z cząsteczek. O magnesach, gąbkach i przełącznikach molekularnych”.

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Fundację Pro Chemia oraz Wydział Chemii UJ wraca cykl wykładów "Chemia niejedno ma imię". W ramach wykładów naukowcy Wydziału Chemii UJ będą przybliżać możliwe najprostszym językiem teoretycznie trudne, ale bardzo ciekawe zagadnienia. Wykłady te są szczególnie adresowane do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.