Wydarzenia

W dniach 15-19 maja 2018 roku na Wydziale Chemii odbędzie się konferencja poświęcona materiałom fotokatalitycznym. W ramach konferencji wygłoszonych zostanie ponad 60 wykładów o tematyce z zakresu konwersji energii słonecznej, jej magazynowania, ochrony środowiska, czystych technologii i zrównoważonych procesów chemicznych, z naciskiem na reakcje fotokatalityczne i fotoelektrokatalityczne.
więcej o III Międzynarodowa Konferencja Naukowa: International Symposium on Energy and Environmental Photocatalytic Materials (EEPM3), 15-19.05.2018, Wydział Chemii UJ, Kraków, Polska

Dr inż. Julia Sacharz laureatką konkursu MINIATURA 1

Dr inż. Julia Sacharz z Zakładu Fizyki Chemicznej (Zespół Spektroskopii Oscylacyjnej) znalazła się wśród laureatów konkursu MINIATURA 1 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Środki przyznane w ramach wniosku zatytułowanego „Spektroskopowe badania epileptycznej tkanki mózgowej” zostaną przeznaczone na wyjazd konferencyjny.
więcej o Dr inż. Julia Sacharz laureatką konkursu MINIATURA 1

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki czwartego konkursu w ramach programu TEAM. Wśród jedenastu laureatów znajduje się Profesor Tadeusz Holak z Zakładu Chemii Organicznej Wydziału Chemii UJ, który w ramach przyznanego grantu będzie realizował projekt „Odkrycie i optymalizacja małocząsteczkowych inhibitorów przeciwko immunoreceptorom programowanej śmierci komórki (PD-L1) i jego liganda (PD-L1) w terapii przeciwnowotworowej”.
więcej o Profesor Tadeusz Holak ponownie laureatem prestiżowego konkursu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W XII edycji konkursu otrzyma je 209 wybitnych młodych naukowców
więcej o Stypendia Ministerstwa dla młodych naukowców oraz studentów i doktorantów Wydziału Chemii UJ