Polskie Towarzystwo Chemiczne oddział w Krakowie

zaprasza na posiedzenie naukowe oraz wykład:
dr hab. Marcina Broniatowskiego

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa: International Symposium on Energy and Environmental Photocatalytic Materials (EEPM3), 15-19.05.2018, Wydział Chemii UJ, Kraków, Polska

W dniach 15-19 maja 2018 roku na Wydziale Chemii odbędzie się konferencja poświęcona materiałom fotokatalitycznym. W ramach konferencji wygłoszonych zostanie ponad 60 wykładów o tematyce z zakresu konwersji energii słonecznej, jej magazynowania, ochrony środowiska, czystych technologii i zrównoważonych procesów chemicznych, z naciskiem na reakcje fotokatalityczne i fotoelektrokatalityczne.

Dr inż. Julia Sacharz laureatką konkursu MINIATURA 1

Dr inż. Julia Sacharz z Zakładu Fizyki Chemicznej (Zespół Spektroskopii Oscylacyjnej) znalazła się wśród laureatów konkursu MINIATURA 1 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Środki przyznane w ramach wniosku zatytułowanego „Spektroskopowe badania epileptycznej tkanki mózgowej” zostaną przeznaczone na wyjazd konferencyjny.

Stypendia Ministerstwa dla młodych naukowców oraz studentów i doktorantów Wydziału Chemii UJ

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W XII edycji konkursu otrzyma je 209 wybitnych młodych naukowców