20.10.2021
Polskie Towarzystwo Chemiczne - wykład

Yaneth Cardona,
Public University of Navarra – UPNA (Pamplona, Spain), University of Pamplona (Pamplona, Colombia)
Using science to teach those who once taught us through experience – a story on beekeeping and natural environment in Colombia
więcej o 20.10.2021
Polskie Towarzystwo Chemiczne - wykład

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów na pierwszy w tym roku szkolnym wykład z cyklu „Chemia niejedno ma imię”. Już 19 października 2021 roku, we wtorek, o godzinie 13:30, dr Szymon Buda wygłosi wykład pod tytułem "Po drugiej stronie lustra - krótka historia syntezy asymetrycznej".
więcej o „Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii

Tegoroczną Nagroda Nobla z dziedziny chemii przyznano Benjaminowi Listowi i Davidowi W.C. MacMillanowi za opracowanie niezwykłego narzędzia do budowy cząsteczek, czyli organokatalizy. Komentarze dotyczące nagrody dostępne na stronie Nauka UJ przygotowali naukowcy z Zakładu Chemii Organicznej UJ – dr Szymon Buda i dr hab. Miłosz Pawlicki, prof. UJ.
więcej o Nagroda Nobla w dziedzinie chemii

4 października 2021 roku (poniedziałek) godz. 1000 Sala audytoryjna Wydziału Chemii UJ (A0-01 parter)
więcej o INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022 NA WYDZIALE CHEMII UJ DLA STUDENTÓW I ROKU

Sukces Wydziału Chemii UJ w rankingu PERSPEKTYWY 2021!

Kierunek CHEMIA prowadzony przez Wydział Chemii UJ po raz kolejny został sklasyfikowany na zaszczytnym pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy! Ochrona środowiska także znalazła się na podium, zajmując podobnie jak w roku ubiegłym, trzecie miejsce w rankingu. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński ponownie znalazł się na czele zestawienia najlepszych uczelni.
więcej o Sukces Wydziału Chemii UJ w rankingu PERSPEKTYWY 2021!