Dr. Katarzyna Magiera-Mularz laureatką Nagrody Komitetu Biotechnologii PAN im. Prof. Wacława Szybalskiego

Z przyjemnością informujemy, że dr Katarzyna Magiera-Mularz z Wydziału Chemii UJ została wyróżniona Nagrodą Komitetu Biotechnologii PAN im. Prof. Wacława Szybalskiego za najlepszą oryginalną pracę młodego polskiego badacza w dziedzinie biotechnologii opublikowaną w roku 2017.

Nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe

Pani Profesor Maria Nowakowska z Wydziału Chemii UJ wśród najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki 2018 r.

Naukowcy Wydziału Chemii UJ wśród laureatów konkursów OPUS i PRELUDIUM

Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz 15. rozstrzygnęło konkursy Opus i Preludium. Wśród laureatów znaleźli się również naukowcy z Wydziału Chemii:

Naukowcy Wydziału Chemii wyróżnieni za komercjalizację wyników badań

W dniu 8 listopada 2018 r. na Wydziale Chemii UJ odbyły się obchody 15-lecia działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU dla Uniwersytetu Jagiellońskiego – jednostki odpowiadającej za kompleksową współpracę nauki z otoczeniem gospodarczym.

Prof. Karol Olszewski spoczął w Panteonie Narodowym

19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie miała miejsce uroczystość przeniesienia prochów profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięły udział władze rektorskie i dziekańskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkowie Fundacji Panteonu Narodowego i zgromadzeni goście.