Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Osiągnięcia

Wydział Chemii UJ koordynatorem projektu STEM Continuous Professional Development at European Universities

21.09.2020
Od 1 września 2020 Wydział Chemii koordynuje 3-letni projekt STEM Continuous Professional Development at European Universities. Uzyskaliśmy 2 miejsce w rankingu 66 aplikacji złożonych w naszej narodowej agencji programu ERASMUS plus, KA2 – Cooperation for innovation and the exchange of good practices, KA203 – Strategic Partnerships for higher education action. Inicjatorem projektu była grupa robocza ECTN Lecturing Qualifications and Innovative Teaching Methods, której aktywnymi członkami są pracownicy naszego Wydziału.
Read More o Wydział Chemii UJ koordynatorem projektu STEM Continuous Professional Development at European Universities

Diamentowy Grant dla studenta Wydziału Chemii UJ

07.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło 9. konkurs w ramach prestiżowego programu Diamentowy Grant. W tym roku aż 16 z 69 grantów otrzymały osoby studiujące na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wśród laureatów znalazł się Pan Oskar Klimas z Wydziału Chemii UJ, który otrzymał finansowanie projektu pn. „Badanie natury oddziaływania układów supramolekularnych z amyloidami”.
Read More o Diamentowy Grant dla studenta Wydziału Chemii UJ

Mgr Anna Gruszkiewicz laureatką konkursu NCN ETIUDA

20.07.2020
Read More o Mgr Anna Gruszkiewicz laureatką konkursu NCN ETIUDA

Nowatorski środek do aktywacji samoczyszczących powłok TiO2

16.07.2020
23 czerwca br. w Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ podpisano z firmą InPhoCat - Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o. (InPhoCat) umowę licencyjną dotyczącą korzystania z patentu pn. „Fotokatalityczne powłoki z TiO2 na powierzchniach polimerowych aktywowane światłem widzialnym, sposób ich otrzymywania oraz zastosowanie”. Spółka, której założycielami są naukowcy z Wydziału Chemii UJ zajmie się komercjalizacją produktu opartego na opracowanym przez nich wynalazku.
Read More o Nowatorski środek do aktywacji samoczyszczących powłok TiO2

Grant programu NAWA dla dr hab. Małgorzaty Brindell, prof. UJ

08.07.2020
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) w porozumieniu z Departamentem Nauki i Technologii, Rządu Republiki Indii wyłoniła w konkursie 19 projektów, które będą realizowane w latach 2020-21 przez polskie i indyjskie instytucje akademickie i naukowe. Wśród laureatów programu znalazła się dr hab. Małgorzata Brindell, prof. UJ z Zespołu Fizykochemii Koordynacyjnej i Bionieorganicznej Wydziału Chemii UJ (Zakład Chemii Nieorganicznej).
Read More o Grant programu NAWA dla dr hab. Małgorzaty Brindell, prof. UJ