OPUS - stypendium naukowe dla studenta

Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stypendium naukowe w projekcie „Właściwości termodynamiczne i struktura ciekłych stopów Ag-Li-Sb

Program Erasmus+ - rekrutacja na rok 2019/2020

Trwa rekrutacja na wyjazdy studentów na zagraniczne uczelnie na część studiów w ramach programu Erasmus+.

Wizyta w oddziale firmy WESSLING Polska sp. z o. o.

Biuro Karier i Promocji Wydziału Chemii UJ zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu z pracodawcą.

Projekt ZintegrUJ

Projekt ZintegrUJ ogłasza nabór na bezpłatne kursy językowe mające na celu wsparcie rozwoju kompetencji językowych studentów i studentek UJ. Rejestracje odbędą sie w terminie: 24.09.2018 godz. 10.00 do 30.09.2018 godz. 23.59.

SONATA BIS - stypendium dla doktoranta

Celem badań jest planowanie i konstrukcja nowych materiałów zbudowanych z rozgałęzionych kompleksów wielordzeniowych jonów metali d i f elektronowych w skali nanometrycznej. Oczekuje się, że uzyskane materiały będą wykazywać szereg ciekawych efektów opartych na (1) zróżnicowanym rozłożeniu gęstości spinowej, wewnętrznej anizotropii magnetycznej i lokalnego sprzężenia magnetycznego w wybranych szkieletach koordynacyjnych, jak również (2) na możliwości odwracalnego przełączania stanów magnetycznych i modyfikacji charakterystyk magnetycznych przez czynniki zewnętrzne (temperatura, promieniowanie, ciśnienie, chemisorpcja). Uzyskiwane materiały są przedmiotem badań fizykochemicznych z punktu widzenia szeroko pojmowanych materiałów przełączalnych, m.in. magnesów jednocząsteczkowych (ang. single molecule magnets SMM) oraz niskotemperaturowych chłodziw magnetycznych.

Oferta pracy w projekcie finansowanym przez NCN (OPUS 10)

Projekt "Solwato-magnetyczne cienkie warstwy polimerów koordynacyjnych".

Konkurs na stanowisko doktoranta – stypendysty w projekcie OPUS 11

„Zespół Nanotechnologii Polimerów i Biomateriałów ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta w projekcie OPUS 11 ”Polielektrolity blokowe regulujące krzepliwość krwi – synteza, badania fizykochemiczne i biologiczne”.
Spotkanie z firmą Selvita

Wykład pt. How do we approach to drug discovery. Selvita's case study.