Oferta pracy w projekcie finansowanym przez NCN (OPUS 10)

Projekt "Solwato-magnetyczne cienkie warstwy polimerów koordynacyjnych".

Wymagania:

• ukończone studia licencjackie lub ukończony 3 rok jednolitych studiów magisterskich na kierunku chemia lub pokrewnym (fizyka, nauki materiałowe);
  • odbywanie studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w chwili rozpoczęcia pracy w projekcie;
  • motywacja do pracy naukowej i zainteresowanie tematyką molekularnego magnetyzmu;
  • znajomość języka angielskiego;
  • mile widziane doświadczenie w pracy badawczej, udział w realizacji projektów, autorstwo/współautorstwo prac naukowych i prezentacji konferencyjnych.

Opis zadań:

Od studenta oczekiwany jest aktywny udział w pracach badawczych prowadzonych w ramach projektu "Solwato-magnetyczne cienkie warstwy polimerów koordynacyjnych". Główne zadania obejmować będą: syntezę ligandów i wyjściowych kompleksów jednordzeniowych; syntezę oraz charakterystykę strukturalną, spektralną i magnetyczną polimerów koordynacyjnych; przygotowanie cienkich warstw polimerów.

Więcej szczegółów w pliku pdf.

Oferta pracy