Profesor Grażyna Stochel wybrana do Rady Doskonałości Naukowej

We wrześniu odbyły się wybory do Rady Doskonałości Naukowej. W drugiej z kolei kadencji w Radzie zasiądzie w sumie 169 naukowców reprezentujących 55 dyscyplin w 10 dziedzinach nauki. O mandat ubiegało się 478 naukowców. 6 października podano nazwiska członków tego gremium, którzy zdobyli mandat na kadencję 2024-2027. Wśród z nich znalazło się kilkanaścioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN), organu, który zastąpił Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów rozpoczęła się 1 czerwca 2019 roku, a zakończy się 31 grudnia 2023 roku. W składzie RDN znajduje się obecnie 141 przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym 14 z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kadencja nowych członków RDN rozpocznie się 1 stycznia 2024 r. Miło nam poinformować, że Pani Prof. dr hab. Grażyna Stochel wybrana została jako członek RDN na kolejną kadencję (2024-2027).

W skład RDN weszło po 3 przedstawicieli każdej dyscypliny. W dziedzinie „Nauki Chemiczne”, oprócz Pani Profesor Grażyny Stochel, do Rady Doskonałości Naukowej wybrano prof. dr hab. Pawła Kuleszę z Uniwersytetu Warszawskiego i prof. dr. hab. Marcina Hoffmana z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pełna lista kandydatów wybranych do Rady Doskonałości Naukowej dostępna jest na stronie rdn.gov.pl.

Rada ma na celu dbanie o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Rozpoczęcie jej działalności było jednym z elementów wdrażania tzw. "Konstytucji dla nauki", obejmującej także reformę systemu awansu naukowego.

Serdecznie gratulujemy!