Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Profesor Grażyna Stochel wybrana do Rady Doskonałości Naukowej

We wrześniu odbyły się wybory do Rady Doskonałości Naukowej. W drugiej z kolei kadencji w Radzie zasiądzie w sumie 169 naukowców reprezentujących 55 dyscyplin w 10 dziedzinach nauki. O mandat ubiegało się 478 naukowców. 6 października podano nazwiska członków tego gremium, którzy zdobyli mandat na kadencję 2024-2027. Wśród z nich znalazło się kilkanaścioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN), organu, który zastąpił Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów rozpoczęła się 1 czerwca 2019 roku, a zakończy się 31 grudnia 2023 roku. W składzie RDN znajduje się obecnie 141 przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym 14 z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kadencja nowych członków RDN rozpocznie się 1 stycznia 2024 r. Miło nam poinformować, że Pani Prof. dr hab. Grażyna Stochel wybrana została jako członek RDN na kolejną kadencję (2024-2027).

W skład RDN weszło po 3 przedstawicieli każdej dyscypliny. W dziedzinie „Nauki Chemiczne”, oprócz Pani Profesor Grażyny Stochel, do Rady Doskonałości Naukowej wybrano prof. dr hab. Pawła Kuleszę z Uniwersytetu Warszawskiego i prof. dr. hab. Marcina Hoffmana z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pełna lista kandydatów wybranych do Rady Doskonałości Naukowej dostępna jest na stronie rdn.gov.pl.

Rada ma na celu dbanie o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Rozpoczęcie jej działalności było jednym z elementów wdrażania tzw. "Konstytucji dla nauki", obejmującej także reformę systemu awansu naukowego.

Serdecznie gratulujemy!