Prof. M. Barańska w gronie Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest wspólną inicjatywą Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) oraz Poland Convention Bureau i Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP), która ma na celu aktywne wspieranie i honorowanie osób i podmiotów zaangażowanych w promowanie Polski, jako miejsca międzynarodowych spotkań, wydarzeń biznesowych, naukowych, kulturalnych i sportowych. Program skierowany jest do przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu i innych środowisk zawodowych, a w szczególności do osób pełniących różne funkcje we władzach stowarzyszeń i organizacji międzynarodowych, stałych uczestników międzynarodowej wymiany naukowej, kulturalnej i gospodarczej. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tytułu Ambasadora Kongresów Polskich za lata 2022 – 2023 znalazła się Pani Prof. dr hab. Małgorzata Barańska z Zespołu Obrazowania Ramanowskiego Zakładu Fizyki Chemicznej Wydziału Chemii UJ.

Tytuł przyznaje kapituła programu, w skład której wchodzi liczne grono wybitnych osobowości polskiego świata nauki, gospodarki i kultury, a przewodzi jej profesor dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest statuetka oraz dyplom wręczane podczas organizowanej corocznie uroczystej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich.

Serdecznie gratulujemy!

Lista nowych Ambasadorów dostępna jest na stronie Ambasadorów Kongresów Polskich.