Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Niezwykła sztafeta pokoleń w nauce. Rozmowa z Profesor Zofią Stasicką, jej córką i wnuczką.

Trwa tegoroczna edycja Copernicus Festival 2021: „Wyobraźnia” (18-23.05.2021 r.). W ramach wydarzenia w audycji „Śniadanie mistrzów” dziennikarz RMF Classic - Grzegorz Jasiński spotkał się z Prof. dr hab. Zofią Stasicką, jej córką Prof. dr. hab. n. med. Iwoną Wybrańską oraz wnuczką dr Katarzyną Wybrańską.

W czasie audycji poruszono wiele ciekawych tematów, rozmawiano m.in. o tym, co bardziej liczy się w nauce, wyobraźnia, wizjonerstwo i innowacyjność, a może raczej wiedza, staranność, pracowitość? Chemia, biochemia, inżynieria materiałowa to dziedziny, które przynoszą ludzkości pożytek, ale przed którymi stoją nie mniej istotne wyzwania, choćby w dziedzinie medycyny, czy ochrony środowiska. Czy doprowadzą do przełomu w leczeniu chorób, rozumieniu genomu? Czy pomogą uporać się z problemami, które - w pewnym sensie - same "sprowadziły"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-copernicus-festival/news-mama-i-babcia-naukowiec-wnuczka-badaczka,nId,5239563#crp_state=1

Szczegóły dotyczące wydarzenia

Audycja będzie również dostępna na platformie Spotify

 

Autor: MGN