Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Vivat Academia, vivant professores!

Vivat Academia, vivant professores!

Chemia i Ochrona środowiska na Wydziale Chemii UJ to najlepsze kierunki w swych kategoriach w Polsce! Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski uznano za najlepsze uczelnie w rankingu Szkół Wyższych miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy”.

W 19. edycji Rankingu Szkół Wyższych, który od 2000 roku organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy", Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski uznano ex aequo za najlepsze uczelnie w Polsce w 2018 r.

W rankingu kierunków studiów kierunek „Chemia” na Wydziale Chemii UJ uzyskał najwyższe oceny i pierwszą pozycję awansując z 2. miejsca jakie zajmował w latach 2017 i 2016 (więcej na: http://www.perspektywy.pl/RSW2018/tables/RKS/show.php?subject=chemia).

Kierunek „Ochrona środowiska” na naszym Wydziale sklasyfikowano również na 1. miejscu. Kierunek ten zajmuje najwyższą pozycję w rankingu Perspektyw już po raz trzeci (więcej na: http://www.perspektywy.pl/RSW2018/tables/RKS/show.php?subject=ochrona-srodowiska).

Prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność i umiędzynarodowienie to główne kryteria służące wyłonieniu zwycięzców rankingu. Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwała Kapituła pracująca pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa PAN. W jej skład wchodzi również były rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.