Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prof. Brindell i Prof. Podgajny laureatami polsko-francuskiego programu badań naukowych PHC Polonium

Program PHC Polonium ma na celu wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze w zespołach polsko-francuskich. Program realizowany jest w Polsce przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), a we Francji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MEAE) oraz Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań (MESRI).

W tegorocznej edycji wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Polską a Francją finansowanie otrzymało 20 spośród 54 projektów. Wśród trzech zakwalifikowanych projektów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2 złożone zostały przez zespoły polsko-francuskie reprezentowane przez naukowców Wydziału Chemii UJ.

Laureatami programu zostali pracownicy Zakładu Chemii Nieorganicznej: dr hab. Małgorzata Brindell, prof. UJ, z Zespołu Fizykochemii Koordynacyjnej i Bionieorganicznej oraz dr hab. Robert Podgajny, prof. UJ z Zespołu Nieorganicznych Materiałów Molekularnych. Pierwszy projekt realizowany będzie we współpracy z Uniwersytetem w Orleanie, natomiast drugi w ramach współpracy z Uniwersytetem w Strasburgu.

 

Lista finansowanych projektów

Serdecznie gratulujemy!

 

autor: Marta Grzesiak-Nowak