Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Profesor Renata Wietecha-Posłuszny laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Miło nam poinformować, że dr hab. Renata Wietecha-Posłuszny, prof. UJ z Zakładu Chemii Analitycznej Wydziału Chemii UJ została laureatką tegorocznej Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości.

Nagroda dla Pani Profesor jest wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć i została przyznana za realizację projektów pt. „Toksykinetyka ksenobiotyków w ludzkich tkankach: zintegrowane badania nad zachowaniem substancji psychoaktywnych w szpiku kostnym i alternatywnych materiałach sekcyjnych”, „Wykorzystanie nowoczesnego instrumentarium analitycznego dla potrzeb zwalczania przestępstw przeciwko dokumentom” oraz „Tabletki gwałtu jako wyzwanie społeczne i analityczne opracowanie metodologii szybkiego wykrywania substancji psychotropowych w pigułkach gwałtu oraz materiale biologicznym pobranym od ofiar”.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju przyznawana jest od 2016 roku, a laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają organizacje, innowatorzy, inwestorzy i osoby, których działania i myślenie wpływają na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Celem plebiscytu organizowanego przez Centrum Inteligentnego Rozwoju jest wyróżnienie innowacyjnych i nowatorskich działań oraz ich promocja wśród opinii publicznej.

Uroczysta gala wręczenia Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 odbędzie się podczas V Forum Inteligentnego Rozwoju zaplanowanego na wiosnę 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Marta Grzesiak-Nowak