Pracownicy Wydziału uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej

We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ zwołane z okazji Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie.  W tym roku 248 pracownikom UJ przyznano Medale za Długoletnią Służbę - odznaczenia za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. 35 osób spośród nauczycieli akademickich uhonorowano z kolei Medalami Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz kształcenia młodej kadry naukowej. W trakcie uroczystości przyznano również Krzyże Zasługi, Nagrody Pro Arte Docendi, Nagrodę im. Hugona Kołłątaja oraz Nagrodę im. Henryka Jordana.

Wśród odznaczonych znaleźli się pracownicy Wydziału Chemii UJ:

• Prof. dr hab. Barbara Gil - Złoty Krzyż Zasługi
  • Dr hab. Krzysztof Kruczała, prof. UJ - Srebrny Krzyż Zasługi
  • Dr hab. Michał Woźniakiewicz, prof. UJ - Medal Komisji Edukacji Narodowej
  • Prof. dr hab. Krzysztof Szczubiałka - Złoty Medal za Długoletnią Służbę
  • Dr Paweł Broś - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę
  • Inż. Dominika Gubała - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę
  • Dr Anna Chachaj-Brekiesz - Brązowy Medal za Długoletnią Służbę

Wszystkim uhonorowanym gratulacje, życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów w twórczej pracy naukowej, badawczej, dydaktycznej oraz organizacyjnej złożyli rektor UJ prof. Jacek Popiel i prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak, którzy wraz z wicewojewodą Ryszardem Pagaczem dokonali aktu dekoracji.

Serdecznie gratulujemy!