Sukces Wydziału Chemii UJ w rankingu PERSPEKTYWY 2022!

Kierunek CHEMIA prowadzony przez Wydział Chemii UJ po raz kolejny został sklasyfikowany na zaszczytnym pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy (ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim)! Ochrona Środowiska także znalazła się na podium, zajmując podobnie jak w roku ubiegłym, trzecie miejsce w rankingu. Wśród najlepszych kierunków studiów aż 14 realizowanych jest na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W Rankingu Kierunków Studiów oceniono 73 kierunki. Przygotowanie tego rankingu poprzedzone zostało tzw. wielką kalibracją. Jako że w wykazie kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach znajduje się ich aż 1693, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", wspólnie z uczelniami, dokonała przyporządkowania tych studiów do najpopularniejszych kierunków lub grup kierunków podlegających rankingowej ocenie.

W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński zajął drugą lokatę w zestawieniu najlepszych uczelni.

Wydział Chemii UJ aktualnie prowadzi rekrutację na studia na kierunkach:

• Chemia (studia I i II stopnia)
  • Chemia medyczna (studia I i II stopnia)
  • Chemia zrównoważonego rozwoju (studia I i II stopnia)
  • Ochrona środowiska (studia II stopnia)

Szczegóły oferty: irk.uj.edu.pl

Więcej o rankingu Perspektywy: ranking.perspektywy