Sukces Wydziału Chemii UJ w rankingu PERSPEKTYWY 2021!

Kierunek CHEMIA prowadzony przez Wydział Chemii UJ po raz kolejny został sklasyfikowany na zaszczytnym pierwszym miejscu w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy! Ochrona środowiska także znalazła się na podium, zajmując podobnie jak w roku ubiegłym, trzecie miejsce w rankingu. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński ponownie znalazł się na czele zestawienia najlepszych uczelni.

W Rankingu Kierunków Studiów oceniono w tym roku 71 kierunków. Przygotowanie tego rankingu poprzedzone zostało tzw. wielką kalibracją, jako że w wykazie kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach znajdują się aż 1553 nazwy, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, wspólnie z uczelniami, dokonała przyporządkowania tych studiów do najpopularniejszych kierunków lub grup kierunków podlegających rankingowej ocenie. Wśród najlepszych kierunków studiów aż 15 realizowanych jest na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wydział Chemii UJ aktualnie prowadzi rekrutację na studia na kierunkach:

• Chemia (studia I i II stopnia)
  • Chemia medyczna (studia I i II stopnia)
  • Chemia zrównoważonego rozwoju (studia I stopnia)
  • Ochrona środowiska (studia II stopnia)

Szczegóły oferty: irk.uj.edu.pl

Więcej o rankingu Perspektywy:ranking.perspektywy