Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Vivat Academia, vivant professores!

Vivat Academia, vivant professores!

Chemia i Ochrona środowiska na Wydziale Chemii UJ to najlepsze kierunki w swych kategoriach w Polsce! Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski uznano za najlepsze uczelnie w rankingu Szkół Wyższych miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy”.

W 19. edycji Rankingu Szkół Wyższych, który od 2000 roku organizowany jest przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy", Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski uznano ex aequo za najlepsze uczelnie w Polsce w 2018 r.

W rankingu kierunków studiów kierunek „Chemia” na Wydziale Chemii UJ uzyskał najwyższe oceny i pierwszą pozycję awansując z 2. miejsca jakie zajmował w latach 2017 i 2016 (więcej na: http://www.perspektywy.pl/RSW2018/tables/RKS/show.php?subject=chemia).

Kierunek „Ochrona środowiska” na naszym Wydziale sklasyfikowano również na 1. miejscu. Kierunek ten zajmuje najwyższą pozycję w rankingu Perspektyw już po raz trzeci (więcej na: http://www.perspektywy.pl/RSW2018/tables/RKS/show.php?subject=ochrona-srodowiska).

Prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność i umiędzynarodowienie to główne kryteria służące wyłonieniu zwycięzców rankingu. Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwała Kapituła pracująca pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa PAN. W jej skład wchodzi również były rektor UJ prof. Franciszek Ziejka.