Profesor Tadeusz Holak ponownie laureatem prestiżowego konkursu TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki czwartego konkursu w ramach programu TEAM. Wśród jedenastu laureatów znajduje się Profesor Tadeusz Holak z Zakładu Chemii Organicznej Wydziału Chemii UJ, który w ramach przyznanego grantu będzie realizował projekt „Odkrycie i optymalizacja małocząsteczkowych inhibitorów przeciwko immunoreceptorom programowanej śmierci komórki (PD-L1) i jego liganda (PD-L1) w terapii przeciwnowotworowej”.

Program TEAM oferuje granty na przełomowe w skali międzynarodowej badania realizowane przez wybitnych uczonych w zespołach badawczych. Jedenastu laureatów czwartego konkursu w programie, których wyłoniono spośród 47 kandydatów otrzyma łącznie prawie 37 mln zł. Nagrodzeni badacze będą prowadzić swoje projekty we współpracy z 23 naukowymi partnerami zagranicznymi, 6 polskimi partnerami naukowymi oraz 3 partnerami gospodarczymi z Polski. Środki przyznane przez FNP pozwolą na sfinansowanie 50 miejsc pracy dla naukowców zatrudnionych w projektach oraz ponad 50 stypendiów dla młodych naukowców (studentów i doktorantów) zaangażowanych w realizację prac badawczych.

Finansowanie zostało przyznane na okres 3 lat. Laureaci zostali wyłonieni w toku trzyetapowej oceny merytorycznej dokonywanej przez recenzentów zagranicznych i ekspertów zasiadających w dwóch panelach: naukowo-gospodarczym oraz interdyscyplinarnym.

Aktualnie trwa nabór do kolejnych konkursów w programach TEAM, TEAM-TECH, TEAM-TEACH CoreFacilityoraz TEAM-TECH CoreFacility Plus. Wnioski w programach można składać do 15 stycznia 2018.

Więcej o laureatach i konkursie na stronach fnp.

Przygotowano na podstawie materiałów prasowych FNP

MGN