Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Pracownicy Wydziału Chemii UJ laureatami Laudacji Studenckich 2020

W dniu 13 czerwca 2020 r. odbyła się VIII gala wręczenia Laudacji Studenckich. Tegoroczna uroczystość ze względu na wyjątkową sytuację została zorganizowana w formie transmisji internetowej. W ramach organizowanego przez studentów plebiscytu Laudacji Studenckich 2020 wyróżnionych zostało dwoje pracowników Wydziału Chemii UJ.

Ideą nagród Laudacji Studenckich jest wyrażenie wdzięczności osobom, których pomoc i troska umożliwia studentom i studentkom Uniwersytetu Jagiellońskiego realizację ich projektów oraz przyczynia się do inicjowania i upowszechniania prostudenckich rozwiązań w zakresie dydaktyki akademickiej.

Zwycięzcą w kategorii „Mentor Studenta” został pan dr Mateusz Brela z Zakładu Chemii Fizycznej i Elektrochemii Wydziału Chemii UJ, który zdobył największą liczbę głosów spośród 22 kandydatów. Nagroda „Mentora Studenta” przyznawana jest nauczycielowi akademickiemu za wyjątkową troskę o dobro studentów oraz żywe zainteresowanie ich wszechstronnym rozwojem – zarówno intelektualnym, jak i społecznym. Otrzymuje ją osoba, która swoim działaniem motywuje i inspiruje studentów naszej Alma Mater.

W kategorii „Pomocna Dłoń” zwyciężyła pani mgr Monika Płonka z Wydziałowego Centrum Dydaktyki Wydziału Chemii UJ. Pani mgr Monika Płonka wyróżniona została spośród 12 nominowanych w tej kategorii pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Statuetka w kategorii „Pomocna dłoń” wręczana jest osobie, która w swojej codziennej pracy wykazuje postawę prostudencką. Nagroda jest wyrazem wdzięczności za wyrozumiałość i pomoc okazywaną studentom w ich indywidualnych sprawach oraz za praktyczne porady dotyczące funkcjonowania administracji uczelni.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

MGN