Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Laureat pierwszej edycji konkursu MEiN „Perły Nauki”

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu w ramach programu "Perły nauki". W gronie 98 laureatów jest ośmioro utalentowanych studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy na prowadzenie badań naukowych otrzymają ponad 1,8 mln złotych.

Resort nauki ogłosił program "Perły nauki" pod koniec 2021 roku. Jego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych absolwentów studiów pierwszego stopnia lub studentów po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem udziału w programie było m.in. przedstawienie projektu, którego koszt realizacji nie przekracza 240 tys. zł (kwota w przypadku dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk inżynieryjno-technicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu albo z dziedziny nauk rolniczych, 200 tys. zł dla projektu z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk teologicznych albo z dziedziny sztuki).

Miło nam poinformować, że jednym z laureatów konkursu został mgr Szymon Wierzbicki, doktorant pracujący pod opieką dr. hab. Krzysztofa Kruczały, prof. UJ, który uzyskał finansowanie w wysokości 239 998 zł na realizację projektu pt. „Wysokowydajny elektrokatalizator reakcji redukcji tlenu o niskiej zawartości platyny”.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o programie oraz pełną listę laureatów można znaleźć na stronie MEiN.