Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Prof. Małgorzata Barańska laureatką konkursu NCN Maestro

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach kolejnych edycji konkursów MAESTRO i SONATA BIS. Wśród laureatów znaleźli się również badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs Maestro skierowany jest do doświadczonych naukowców. Można w nim uzyskać dofinansowanie projektów badawczych mających na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy i których efektem mogą być odkrycia naukowe.

W konkursie tym można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, w tym również stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

W 14. edycji konkursu Maestro złożono 72 wnioski, granty otrzymało pięcioro laureatów. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazła się profesor Małgorzata Barańska z Zespołu Obrazowania Ramanowskiego, której projekt badawczy pt. "RamanSense: Metabolomika oparta na wzmocnionej stymulowanej mikroskopii ramanowskiej" otrzyma dofinansowanie w wysokości 4 989 800 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie NCN.