Laureaci konkursu Iuventus Plus

Rozstrzygnięto IV edycję konkursu na finansowanie projektów badawczych w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Iuventus Plus". Wśród 145 nagrodzonych znalazło się sześcioro młodych naukowców z Wydziału Chemii UJ:

1. Szymon Chorąży

"Konstrukcja zaawansowanych przełączników molekularnych wykorzystujących przejścia spinowe i przeniesienie ładunku"

2. Janusz Dąbrowski

"Ftalocyjaninowe i porfirynowe kompleksy metali w fotomedycynie i fotokatalizie"

3. Katarzyna Hnida

"Organiczno-nieorganiczne nanostrukturalne materiały kompozytowe do zastosowań termoelektrycznych"

4. Paweł Nowak

"Zastosowanie kapilar modyfikowanych fizykochemicznie w poprawie jakości rozdziałów elektroforetycznych"

5. Dawid Pinkowicz

"Od magnetycznych polimerów koordynacyjnych do nanomagnesów kwantowych"

6. Michał Woźniakiewicz

"Rozwój nowoczesnych technik przygotowania próbek roślinnych pod kątem analiz toksykologicznych"

Informacja o rozstrzygnięciu IV edycji konkursu projektów badawczych w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Iuventus Plus"

Lista laureatów

Data opublikowania: 13.11.2014