Pogrzeb dr Teresy Życzkowskiej

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 7 grudnia odeszła z naszego grona Pani dr Teresa Życzkowska (1931-2023), emerytowany pracownik Zakładu Chemii Teoretycznej im. Prof. Kazimierza Gumińskiego – osoba oddana Zakładowi, Wydziałowi Chemii i Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.

Jako wieloletnia działaczka Komisji Zakładowej „Solidarność” była prawdziwym ambasadorem spraw pracowniczych i wyrazicielką naszych dążeń do wolności, uhonorowaną medalem „Dziękujemy Za Wolność”.

Była jednym z założycieli Fundacji Pro Chemia, w zarządzie której pełniła szereg funkcji, angażując się w rozwój naszego Wydziału.

Dla pracowników i doktorantów Zakładu Chemii Teoretycznej była skarbnicą wiedzy o polskiej chemii teoretycznej, osobą dbającą o tradycje Zakładu, a przede wszystkim życzliwą koleżanką.

W imieniu Dziekana, pracowników Zakładu Chemii Teoretycznej, Zakładu Metod Obliczeniowych Chemii i całej społeczności Wydziału Chemii składamy wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 13:00, w kaplicy na cmentarzu Salwatorskim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.