MoDeSt 2016

W dniach 4-8 września 2016 r. w hotelu Qubus w Krakowie odbędzie się 9. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Modification, Degradation and Stabilization of Polymers" MoDeSt 2016.

Konferencja jest organizowana przez Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Politechnikę Krakowską, Sekcję Materiałów Polimerowych Komitetu Nauki o Materiałach PAN i Sekcję Polimerową Polskiego Towarzystwa Chemicznego, pod auspicjami MoDeSt Society.

Patronat nad Konferencją objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Prezydent Krakowa.

Patronat medialny sprawuje czasopismo naukowo-techniczne „Polimery".

Sponsorami Konferencji są: Polska Akademia Nauk, KNOW, BASF oraz PlasticEurope Polska.

W konferencji udział weźmie ponad 230 uczestników reprezentujących ośrodki naukowe z całego świata.

Wykłady plenarne na zaproszenie wygłoszą:

• prof. Krzysztof Matyjaszewski (Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA),
  • prof. Philippe Dubois (University of Mons, Belgia),
  • prof. Sahar Al-Malaika (Aston University, Birmingham, Wielka Brytania),
  • prof. Brigitte Voit (Leibniz Institute of Polymer Research Dresden, Niemcy),
  • prof. Maria Nowakowska (Uniwersytet Jagielloński, Polska),
  •    dr. Bernd Bruchmann (BASF Vice President – Joint Research Network on Advanced Materials and Systems, Niemcy),
  •    dr. Sandrine Therias (Institut de Chimie de Clermont-Ferrand, ICCF),
  • prof. Francesco Paolo La Mantia (University of Palermo).

Więcej informacji o Konferencji na stronie MoDeSt2016.

Data opublikowania: 17.08.2016
Osoba publikująca: Mariusz Pilch