9 grudnia 2021 - Seminarium Wydziałowe

Wykładowczyni: Prof. dr hab. Elżbieta Gumienna-Kontecka (Wydział Chemii, Uniwersytet Wrocławski, ul. F. Joliot-Curie 14, 50-383 Wrocław)
Tytuł wykładu: “Biomimetic analogues of siderophores: from structural probes of ferric ions assimilation to 68Ga/89Zr nuclear imaging"
Język wykładowy: j. polski, a w przypadku udziału obcokrajowców j. angielski
Termin: czwartek 9.12.2021, godz. 11:00
Lokalizacja: Wydział Chemii UJ, sala A1-02

Nasza gościni jest cenioną specjalistką w zakresie chemii bionieorganicznej specjalizującą się m.in. w zastosowaniem kompleksów koordynacyjnych w biomimetyce i w bio-obrazowaniu w szerokim kontekście uzyskiwania nowych narzędzi diagnostycznych oraz strategii terapii medycznych. Jest również naukowcem rozpoznawanym na arenie międzynarodowej, co jest potwierdzone między innymi zaangażowaniem w projekty międzynarodowe, organizacją konferencji międzynarodowych oraz udziałem międzynarodowych gremiach naukowych.
Biogram