Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Osiągnięcia

Zespół prof. Holaka z Zakładu Chemii Organicznej wśród laureatów Nagrody Miasta Krakowa 2019

22.11.2019
Zespół Biologii Chemicznej i Projektowania Leków w składzie: prof. Tadeusz Holak, dr Katarzyna Magiera-Mularz, dr Bogdan Musielak, dr Łukasz Skalniak odebrał, 21 listopada 2019 r. w Teatrze Varietes, Nagrodę Miasta Krakowa w dziedzinie nauka i technika, za osiągnięcia w zakresie doświadczalnej immunochemicznej terapii przeciwnowotworowej.
Read More o Zespół prof. Holaka z Zakładu Chemii Organicznej wśród laureatów Nagrody Miasta Krakowa 2019

Dr Paweł Nowak laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

19.11.2019
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uhonorowało stypendiami młodych uczonych (doktorantów lub nauczycieli akademickich posiadających stopień doktora krócej niż 7 lat) prowadzących innowacyjne badania naukowe udokumentowane dorobkiem o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. Wśród laureatów, jest dr Paweł Nowak z Zespołu Analitycznych Technik Przepływowych i Pracowni Chemii Sądowej
Read More o Dr Paweł Nowak laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny laureatem konkursu Beethoven Classic NCN

21.10.2019
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki 3. edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Wśród laureatów jest uczony z Wydziału Chemii UJ, który na realizację projektu pt. Fuzja kapsuł typu rdzeń-powłoka służących jako modelowe nanoreaktory otrzymał największe finansowanie spośród pięciu laureatów konkursu Beethoven Classic z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny laureatem konkursu Beethoven Classic NCN

Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ laureatem prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki

10.10.2019
Celem ustanowionej w 2013 roku Nagrody NCN jest wspieranie wybitnych uczonych pracujących w obszarze badań podstawowych. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom, do 40. roku życia, i jest wręczana w trzech obszarach badawczych: naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce; naukach o życiu oraz naukach ścisłych i technicznych
Read More o Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ laureatem prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Wydział Chemii UJ doceniony przez ECTN

16.09.2019
Z radością informujemy, iż studia prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały docenione przez The European Chemistry Thematic Network (ECTN), oceniającą działalność dydaktyczną uczelni w kształceniu przyszłych chemików.
Read More o Wydział Chemii UJ doceniony przez ECTN