Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Tematyka/tematy prac doktorskich, zaproponowane przez pracowników Wydziału Chemii UJ na rok akademicki 2020/2021

Download files
pdf
Tematy

Web Content Display Web Content Display

Akcja „Nie! dla plastiku”

Produkty jednokrotnego użytku wykonane z tworzyw sztucznych to jedna z grup odpadów najbardziej zagrażających naszemu zdrowiu i środowisku. W ciągu najbliższych lat, zgodnie z Dyrektywą UE, mają one zostać całkowicie wycofane lub ich ilość ma zostać ograniczona na rynku europejskim. Zachęcamy do zapoznania się a artykułem podsumowujący akcję „Nie! dla plastiku” oraz serię warsztatów i konferencji dotyczących innowacyjnego zarządzania tworzywami sztucznymi. Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu jak dużym problem dla ludzi i środowiska jest produkowany i zalewający nas plastik, co możemy zrobić i jak ograniczyć nadmiar plastiku w naszym codziennym życiu?

Inicjatorami akcji, badań, warsztatów i konferencji jest Zespół Ochrony Przyrody i Edukacji Środowiskowej Instytutu Nauk o Środowisku Wydziału Biologii UJ pod kierunkiem prof. Małgorzaty Grodzińskiej-Jurczak.

Link do artykułu: Wiadomości - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)

Link do wywiadu w Radiu Kraków: Przystanek Kulinarny mówi NIE dla plastiku - Przystanek kulinarny Małopolska - Audycje - Radio Kraków (radiokrakow.pl)

 

autor: Marta Grzesiak-Nowak

Download files
pdf
Jak ograniczyć ilość plastiku (plakat )