Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktoranci

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uwaga ! Doktoranci I roku studiów

Aby otrzymać dostęp do intranetu oraz zostać dopisanym do listy mailingowej należy zapoznać się z wymogami opisanymi w sekcji Dostęp do usług sieciowych na stronie https://chemia.uj.edu.pl/pracownicy2/net

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tematyka/tematy prac doktorskich, zaproponowane przez pracowników Wydziału Chemii UJ na rok akademicki 2022/2023

Subjects of doctoral dissertations for the academic year 2022/2023

Pliki do pobrania
pdf
Tematy (lista - 23/05/2022)

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

28 luty 2023 - Seminarium Wydziałowe

Wykładowca: Prof. Dr. Juergen Popp (Friedrich-Schiller University, Institute of Physical Chemistry and Abbe School of Photonics; Leibniz-Institute of Photonic Technology Jena, Germany)
Tytuł wykładu: “Raman spectroscopy for translational medicine"

Wykładowca: Prof. Dr. Michael Schmitt (Friedrich-Schiller University, Institute of Physical Chemistry and Abbe School of Photonics; Leibniz-Institute of Photonic Technology Jena, Germany)
Tytuł wykładu: “Linear and non-linear Raman spectroscopic characterization of smart polymers and photocatalytic systems"

Język wykładowy: angielski
Termin: 28.02.2023, godz. 10:00
Lokalizacja: Wydział Chemii UJ,  sala A0-01b (duża część auli)

Goście są cenionymi specjalistami w zakresie nowoczesnych zastosowań spektroskopii rozpraszania Ramana. Prof. Popp zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem innowacyjnych metod i narzędzi optycznych/fotonicznych do spektroskopii wieloskalowej i obrazowania multimodalnego wraz z molekularnymi koncepcjami w biomedycynie opartymi na cząstkach i chipach, na potrzeby patologii, onkologii i infekcji/sepsy. Prof. Schmitt skupia się na wykorzystywaniu kombinacji różnych nieliniowych modalności obrazowania (np. spójne anty-stokesowskie rozpraszanie Ramana (CARS), wielofotonekscytowana fluorescencja (MPEF) czy druga harmoniczna (SHG)) do badania procesów chorobowych w narządach i komórkach lub procesów biochemicznych w roślinach, w kierunku uzyskania polimerów samoregenerujących się ("self-healing ").
Pliki do pobrania
pdf
Abstrakt i Biogram - Juergen Popp
pdf
Abstrakt i Biogram - Michael Schmitt