Kolejny grant dla Wydziału Chemii UJ na wspólne polsko-chińskie badania

Prodziekan Wydziału Chemii UJ prof. dr hab. Wojciech Macyk jest laureatem pierwszej edycji konkursu SHENG na polsko-chińskie badania podstawowe. Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Nauki (NCN) i National Natural Science Foundation of China (NSFC). Projekt realizowany będzie we współpracy z prof. Jiaguo Yu z Wuhan University of Technology.
więcej o Kolejny grant dla Wydziału Chemii UJ na wspólne polsko-chińskie badania

Nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe

Pani Profesor Maria Nowakowska z Wydziału Chemii UJ wśród najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki 2018 r.
więcej o Nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe

Naukowcy Wydziału Chemii wyróżnieni za komercjalizację wyników badań

W dniu 8 listopada 2018 r. na Wydziale Chemii UJ odbyły się obchody 15-lecia działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU dla Uniwersytetu Jagiellońskiego – jednostki odpowiadającej za kompleksową współpracę nauki z otoczeniem gospodarczym.
więcej o Naukowcy Wydziału Chemii wyróżnieni za komercjalizację wyników badań

Prof. Karol Olszewski spoczął w Panteonie Narodowym

19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie miała miejsce uroczystość przeniesienia prochów profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięły udział władze rektorskie i dziekańskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkowie Fundacji Panteonu Narodowego i zgromadzeni goście.
więcej o Prof. Karol Olszewski spoczął w Panteonie Narodowym

Uroczyste wręczenie dyplomów