Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

The 5th International Conference on Functional Molecular Materials FUNMAT2023

Kultywując 10-letnią tradycję konferencji FUNMAT, The International Conference on Functional Molecular Materials, wiosną 2023 roku Zespół Nieorganicznych Materiałów Molekularnych organizuje jej 5. edycję. Wydarzenie to zgromadzi uczonych z dziedziny nauk molekularnych i będzie dotyczyć zagadnień obejmujących funkcjonalność materiałów molekularnych: magnetyzm molekularny, spintronika, rozpoznanie molekularne, reaktywność i samoorganizacja cząsteczek, luminescencja, przewodnictwo elektryczne i wiele innych. Liczymy na powtórzenie sukcesów poprzednich edycji, które dały nam sposobność wymiany wiedzy i doświadczeń, prezentacji najnowszych odkryć oraz nawiązania nowych kontaktów i owocnej współpracy.

W roku obecnym, 10. rocznica pierwszego spotkania w ramach cyklu FUNMAT zbiega się z innym szczególnym wydarzeniem, którym jest przejście na emeryturę pani profesor Barbary Siekluckiej, inicjatorki i głównej patronki tej konferencji. Na jej spuściznę składają się wybitne osiągnięcia naukowe udokumentowane w licznych publikacjach, jak również wychowanie nowego pokolenia naukowców pracujących w dziedzinie nauk molekularnych. W związku z tym, w trakcie FUNMAT2023 organizujemy specjalną sesję zadedykowaną pani prof. Siekluckiej, która odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni podziemia Kopalni Soli „Wieliczka”. Będzie to doskonała okazja do uczczenia dotychczasowych osiągnięć naukowych naszego gościa i doskonały punkt wyjścia do dalszego rozwoju jej kariery.

5. edycja konferencji FUNMAT2023 obędzie się w dniach 29-31 marca 2023 roku, nieodmiennie w Krakowie, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sesja specjalna poświęcona prof. Siekluckiej odbędzie się w godzinach popołudniowych, 31 marca w Kopalni Soli „Wieliczka”, a wieczorem będzie miała miejsce kolacja konferencyjna w pięknym wnętrzu komory „Jana Haluszki I” wykutej w kryształach halitu 135 metrów pod ziemią.

Więcej informacji na temat tej konferencji znajdą Państwo na stronie https://funmat.confer.uj.edu.pl/.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji FUNMAT2023!

Komitet Organizacyjny i cały Zespół Nieorganicznych Materiałów Molekularnych