9 grudnia 2022 - Seminarium Wydziałowe

Wykładowca: dr n. med. Adam Frankowski (Centrum Nauk Sądowych, Uniwersytet Warszawski oraz Katedra Chemii Fizycznej, Wydział Chemii, Uniwersytet w Białymstoku)
Tytuł wykładu: “Czy powinniśmy być gotowi na katastrofę masową w kontekście identyfikacji ofiar katastrof masowych?"
Język: j. polski
Termin: piątek 9.12.2022, godz. 11:30
Lokalizacja: Wydział Chemii UJ, sala A0-01b

Dr n med. Adam Frankowski swoje zainteresowania badawcze skupia na zagadnieniach z zakresu techniki kryminalistycznej, chemii i nauk sądowych. Obecnie prowadzi badania w zakresie chemii kryminalistycznej m. in. w obszarze szeroko rozumianych narkotyków. Natomiast w zakresie technik kryminalistycznych skupia się na metodach ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Od 2017 roku rozwija swoje zainteresowania w dyscyplinie „Humanitarian Forensic Science” w zakresie identyfikacji ofiar katastrof masowych. Jest współautorem monografii naukowej Polski Zespół DVI – Standardy Identyfikacji Ofiar Katastrof, redaktorem naukowym i współautorem rozdziałów w monografii Dobre Praktyki Technika Kryminalistyki oraz współautorem rozdziału Badania narkotyków w monografii Analityka sądowa (red. naukowa P. Kościelniak, M. Król, R. Wietecha-Posłuszny, M. Woźniakiewicz). Dr n med. Adam Frankowski jest też członkiem Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej przy Komitecie Chemii Analitycznej PAN.
Biogram