Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

Prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny laureatem konkursu Beethoven Classic NCN

21.10.2019
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki 3. edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Wśród laureatów jest uczony z Wydziału Chemii UJ, który na realizację projektu pt. Fuzja kapsuł typu rdzeń-powłoka służących jako modelowe nanoreaktory otrzymał największe finansowanie spośród pięciu laureatów konkursu Beethoven Classic z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny laureatem konkursu Beethoven Classic NCN

Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ laureatem prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki

10.10.2019
Celem ustanowionej w 2013 roku Nagrody NCN jest wspieranie wybitnych uczonych pracujących w obszarze badań podstawowych. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom, do 40. roku życia, i jest wręczana w trzech obszarach badawczych: naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce; naukach o życiu oraz naukach ścisłych i technicznych
więcej o Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ laureatem prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Wydział Chemii UJ doceniony przez ECTN

16.09.2019
Z radością informujemy, iż studia prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały docenione przez The European Chemistry Thematic Network (ECTN), oceniającą działalność dydaktyczną uczelni w kształceniu przyszłych chemików.
więcej o Wydział Chemii UJ doceniony przez ECTN

Badacze z Wydziału Chemii UJ wyróżnieni przez Organic Chemistry Portal

29.03.2019
Wyniki badań zaprezentowane w publikacji pt. Total synthesis of pipecolic acid and 1-C-alkyl 1,5-iminopentitol derivatives by way of stereoselective aldol reactions from (S)-isoserinal, która ukazała się w Organic & Biomolecular Chemistry, a jej pierwszym autorem jest dr Sebastian Baś z Wydziału Chemii UJ, zostały zauważone przez międzynarodowe środowisko chemików organików.
więcej o Badacze z Wydziału Chemii UJ wyróżnieni przez Organic Chemistry Portal

Publikujemy w Nature Sustainability!

22.01.2019
W czasopiśmie Nature Sustainability ukazał się artykuł, którego współautorami są nasi pracownicy: dr hab. Kinga Góra-Marek i dr Karolina Tarach. Publikacja pt. "Recovering waste plastics using shape-selective nano-scale reactors as catalysts" opisuje wyniki badań dotyczących katalitycznego przetwarzania odpadów polietylenowych w paliwo.
więcej o Publikujemy w Nature Sustainability!