Naukowcy Wydziału Chemii wyróżnieni za komercjalizację wyników badań

W dniu 8 listopada 2018 r. na Wydziale Chemii UJ odbyły się obchody 15-lecia działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU dla Uniwersytetu Jagiellońskiego – jednostki odpowiadającej za kompleksową współpracę nauki z otoczeniem gospodarczym.

Prof. Karol Olszewski spoczął w Panteonie Narodowym

19 października w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krakowie miała miejsce uroczystość przeniesienia prochów profesora Karola Olszewskiego i ziemi z grobu profesora Zygmunta Wróblewskiego do krypty Panteonu Narodowego. We mszy świętej wzięły udział władze rektorskie i dziekańskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkowie Fundacji Panteonu Narodowego i zgromadzeni goście.

Uroczyste wręczenie dyplomów

International Workshop on Functional Nanostructured Materials 2

Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie w dniach 11-12 października 2018 roku miejscem spotkania naukowców w ramach konferencji pt. „International Workshop on Functional Nanostructured Materials 2” (FuNaM-2).

Stypendia dla naukowców Wydziału Chemii

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów XII edycji konkursu na stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Stypendia przyznawane są młodym naukowcom prowadzącym wysokiej jakości badania oraz cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym. W ramach konkursu rozpatrzono 1129 wniosków, a stypendia przyznano 181 naukowcom. Laureaci będą otrzymywać je przez okres do 3 lat.