„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Fundację Pro Chemia oraz Wydział Chemii UJ wraca cykl wykładów "Chemia niejedno ma imię". W ramach wykładów naukowcy Wydziału Chemii UJ będą przybliżać możliwe najprostszym językiem teoretycznie trudne, ale bardzo ciekawe zagadnienia. Wykłady te są szczególnie adresowane do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Pierwszy wykład pt. "Nowe leki - od pomysłu do apteki" odbędzie się już 17 listopada o godzinie 13:30. Ten około 30 minutowy wykład wygłosi dr hab. Janusz Dąbrowski, prof. UJ. Wykład odbędzie się w formie zdalnej i będzie transmitowany NA ŻYWO na profilu Facebookowym Wydziału Chemii UJ we wtorek 17 listopada o godzinie 13:30. Oczywiście, wykład będzie można również odtworzyć w późniejszym terminie. Niemniej gorąco zachęcamy do udziału w wykładzie na żywo oraz do zadawania pytań w postaci wiadomości na Facebook lub w formie komentarza pod wykładem.

Link do strony Wydziału Chemii na Facebooku: https://www.facebook.com/WydzialChemiiUJ

autor: Michał Płotek