Nowatorski środek do aktywacji samoczyszczących powłok TiO2

23 czerwca br. w Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ podpisano z firmą InPhoCat - Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o. (InPhoCat) umowę licencyjną dotyczącą korzystania z patentu pn. „Fotokatalityczne powłoki z TiO2 na powierzchniach polimerowych aktywowane światłem widzialnym, sposób ich otrzymywania oraz zastosowanie”. Spółka, której założycielami są naukowcy z Wydziału Chemii UJ zajmie się komercjalizacją produktu opartego na opracowanym przez nich wynalazku.

Ogłoszenie o obronie

mgr Matylda Stefaniak
"Asymetryczna reakcja hetero Dielsa-Aldera katalizowana kompleksami cynku i żelaza- zastosowanie w syntezie kwasów ulozonowych"

Grant programu NAWA dla dr hab. Małgorzaty Brindell, prof. UJ

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) w porozumieniu z Departamentem Nauki i Technologii, Rządu Republiki Indii wyłoniła w konkursie 19 projektów, które będą realizowane w latach 2020-21 przez polskie i indyjskie instytucje akademickie i naukowe. Wśród laureatów programu znalazła się dr hab. Małgorzata Brindell, prof. UJ z Zespołu Fizykochemii Koordynacyjnej i Bionieorganicznej Wydziału Chemii UJ (Zakład Chemii Nieorganicznej).

Webinar: Chemometrics in Vibrational Spectroscopy

On behalf of the Organizing Team of the webinar entitled Chemometrics in Vibrational Spectroscopy on 13th-14th July 2020, we would like to inform you that the registration deadline has just been extended until July 7th.

Profesor Wiesław Roth laureatem prestiżowej nagrody Cronstedta