Badacze z Wydziału Chemii UJ wśród laureatów konkursów NCN OPUS oraz PRELUDIUM.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych w marcu 2020 r. Wśród laureatów wyłonionych w konkursach OPUS 19 i PRELUDIUM 19 znalazło się 14 badaczy z Wydziału Chemii UJ.

Konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w projekcie badawczym (dwa etaty)

Projekt badawczy NCN OPUS18 „Sieci MOF o mieszanych łącznikach do chemosensorów z odpowiedzią fotoluminescencyjną i elektryczną” UMO-2019/35/B/ST5/01067

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach cyklu „Chemia niejedno ma imię”. Tym razem doktor habilitowany Dawid Pinkowicz, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, opowie o tym „Co chemik może zbudować z cząsteczek. O magnesach, gąbkach i przełącznikach molekularnych”.

UWAGA STUDENCI WSZYSTKICH KIERUNKÓW !!!

Profesor Renata Wietecha-Posłuszny laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Miło nam poinformować, że dr hab. Renata Wietecha-Posłuszny, prof. UJ z Zakładu Chemii Analitycznej Wydziału Chemii UJ została laureatką tegorocznej Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości.