Mechanizm spalania cząstek sadzy na powierzchni katalizatora kryptomelanowego

Uporządkowane warstwy polimerowe - przegląd strategii uzyskiwania efektywnego transportu elektronów i energii wzbudzenia

Polskie Towarzystwo Chemiczne - wykład

Yaneth Cardona,
Public University of Navarra – UPNA (Pamplona, Spain), University of Pamplona (Pamplona, Colombia)
Using science to teach those who once taught us through experience – a story on beekeeping and natural environment in Colombia

„Chemia niejedno ma imię” – wykłady dla uczniów i nauczycieli

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów na pierwszy w tym roku szkolnym wykład z cyklu „Chemia niejedno ma imię”. Już 19 października 2021 roku, we wtorek, o godzinie 13:30, dr Szymon Buda wygłosi wykład pod tytułem "Po drugiej stronie lustra - krótka historia syntezy asymetrycznej".

Nagroda Nobla w dziedzinie chemii

Tegoroczną Nagroda Nobla z dziedziny chemii przyznano Benjaminowi Listowi i Davidowi W.C. MacMillanowi za opracowanie niezwykłego narzędzia do budowy cząsteczek, czyli organokatalizy. Komentarze dotyczące nagrody dostępne na stronie Nauka UJ przygotowali naukowcy z Zakładu Chemii Organicznej UJ – dr Szymon Buda i dr hab. Miłosz Pawlicki, prof. UJ.