Stypendia MNiSW

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał blisko 32 mln zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców. W XI edycji konkursu otrzymało je 168 wybitnych młodych naukowców. Laureaci będą otrzymywali 5390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. Wśród nagrodzonych znalzło się pięcioro naukowców z Wydziału Chemii UJ:
  • dr Paweł Stelmachowski
  • dr Szymon Chorąży
  • dr inż. Małgorzata Rutkowska
  • dr James Hooper
  • dr inż. Karolina Tarach

Granty dla wybitnie uzdolnionych studentów

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał blisko 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie. W V edycji konkursu programu „Diamentowy Grant” wyłoniono 83 laureatów w tym dwie studentki z Wydziału Chemii UJ,

Annę Gruszkiewicz za projekt "Synteza oraz optymalizacja właściwości optycznych i elektrycznychdonorowo-akceptorowych szczotek polimerowych" oraz Małgorzatę Janik za "Wielofunkcyjne nanokapsuły polisacharydowe jako platformy teranostyczne".

Opiekunem naukowym obu Pań jest prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny z Zespołu Nanotechnologii Polimerów i Biomateriałów Wydziału Chemii UJ.

Data opublikowania: 07.10.2016
Osoba publikująca: Mariusz Pilch