Obrona pracy doktorskiej

Mgr inż. Justyny Polaczek
"NO versus HNO chemistry. Studies on the formation, stability and reactivity of nitrosylcobalamin and model complexes"

3.04.2019
Polskie Towarzystwo Chemiczne - wykład

Dr hab. Maciej Krzystyniak
Signatures of quantum tunnelling as observed by neutron compton scattering

Program Erasmus+ - rekrutacja na rok 2019/2020

Trwa rekrutacja na wyjazdy studentów na zagraniczne uczelnie na część studiów w ramach programu Erasmus+.

Wizyta w oddziale firmy WESSLING Polska sp. z o. o.

Biuro Karier i Promocji Wydziału Chemii UJ zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu z pracodawcą.

SONATA BIS - stypendium dla doktoranta

Celem badań jest planowanie i konstrukcja nowych materiałów zbudowanych z rozgałęzionych kompleksów wielordzeniowych jonów metali d i f elektronowych w skali nanometrycznej. Oczekuje się, że uzyskane materiały będą wykazywać szereg ciekawych efektów opartych na (1) zróżnicowanym rozłożeniu gęstości spinowej, wewnętrznej anizotropii magnetycznej i lokalnego sprzężenia magnetycznego w wybranych szkieletach koordynacyjnych, jak również (2) na możliwości odwracalnego przełączania stanów magnetycznych i modyfikacji charakterystyk magnetycznych przez czynniki zewnętrzne (temperatura, promieniowanie, ciśnienie, chemisorpcja). Uzyskiwane materiały są przedmiotem badań fizykochemicznych z punktu widzenia szeroko pojmowanych materiałów przełączalnych, m.in. magnesów jednocząsteczkowych (ang. single molecule magnets SMM) oraz niskotemperaturowych chłodziw magnetycznych.