Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

The 5th International Conference on Functional Molecular Materials FUNMAT2023

Kultywując 10-letnią tradycję konferencji FUNMAT, The International Conference on Functional Molecular Materials, wiosną 2023 roku Zespół Nieorganicznych Materiałów Molekularnych organizuje jej 5. edycję. Wydarzenie to zgromadzi uczonych z dziedziny nauk molekularnych i będzie dotyczyć zagadnień obejmujących funkcjonalność materiałów molekularnych: magnetyzm molekularny, spintronika, rozpoznanie molekularne, reaktywność i samoorganizacja cząsteczek, luminescencja, przewodnictwo elektryczne i wiele innych. Liczymy na powtórzenie sukcesów poprzednich edycji, które dały nam sposobność wymiany wiedzy i doświadczeń, prezentacji najnowszych odkryć oraz nawiązania nowych kontaktów i owocnej współpracy.

W roku obecnym, 10. rocznica pierwszego spotkania w ramach cyklu FUNMAT zbiega się z innym szczególnym wydarzeniem, którym jest przejście na emeryturę pani profesor Barbary Siekluckiej, inicjatorki i głównej patronki tej konferencji. Na jej spuściznę składają się wybitne osiągnięcia naukowe udokumentowane w licznych publikacjach, jak również wychowanie nowego pokolenia naukowców pracujących w dziedzinie nauk molekularnych. W związku z tym, w trakcie FUNMAT2023 organizujemy specjalną sesję zadedykowaną pani prof. Siekluckiej, która odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni podziemia Kopalni Soli „Wieliczka”. Będzie to doskonała okazja do uczczenia dotychczasowych osiągnięć naukowych naszego gościa i doskonały punkt wyjścia do dalszego rozwoju jej kariery.

5. edycja konferencji FUNMAT2023 obędzie się w dniach 29-31 marca 2023 roku, nieodmiennie w Krakowie, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sesja specjalna poświęcona prof. Siekluckiej odbędzie się w godzinach popołudniowych, 31 marca w Kopalni Soli „Wieliczka”, a wieczorem będzie miała miejsce kolacja konferencyjna w pięknym wnętrzu komory „Jana Haluszki I” wykutej w kryształach halitu 135 metrów pod ziemią.

Więcej informacji na temat tej konferencji znajdą Państwo na stronie https://funmat.confer.uj.edu.pl/.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji FUNMAT2023!

Komitet Organizacyjny i cały Zespół Nieorganicznych Materiałów Molekularnych