Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

Osiągnięcia

Dr Szymon Buda Laureatem Nagrody Naukowej im. Profesora Mieczysława Mąkoszy

05.12.2019
Rada Fundacji Wspierania Młodych Naukowców im. Mieczysława Mąkoszy wyłoniła Laureata Nagrody na rok 2019. Został nim dr Szymon Buda z Zespołu Stereokontrolowanej Syntezy Organicznej w Zakładzie Chemii Organicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Read More o Dr Szymon Buda Laureatem Nagrody Naukowej im. Profesora Mieczysława Mąkoszy

Zespół prof. Holaka z Zakładu Chemii Organicznej wśród laureatów Nagrody Miasta Krakowa 2019

22.11.2019
Zespół Biologii Chemicznej i Projektowania Leków w składzie: prof. Tadeusz Holak, dr Katarzyna Magiera-Mularz, dr Bogdan Musielak, dr Łukasz Skalniak odebrał, 21 listopada 2019 r. w Teatrze Varietes, Nagrodę Miasta Krakowa w dziedzinie nauka i technika, za osiągnięcia w zakresie doświadczalnej immunochemicznej terapii przeciwnowotworowej.
Read More o Zespół prof. Holaka z Zakładu Chemii Organicznej wśród laureatów Nagrody Miasta Krakowa 2019

Dr Paweł Nowak laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

19.11.2019
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uhonorowało stypendiami młodych uczonych (doktorantów lub nauczycieli akademickich posiadających stopień doktora krócej niż 7 lat) prowadzących innowacyjne badania naukowe udokumentowane dorobkiem o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. Wśród laureatów, jest dr Paweł Nowak z Zespołu Analitycznych Technik Przepływowych i Pracowni Chemii Sądowej
Read More o Dr Paweł Nowak laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny laureatem konkursu Beethoven Classic NCN

21.10.2019
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki 3. edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Wśród laureatów jest uczony z Wydziału Chemii UJ, który na realizację projektu pt. Fuzja kapsuł typu rdzeń-powłoka służących jako modelowe nanoreaktory otrzymał największe finansowanie spośród pięciu laureatów konkursu Beethoven Classic z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Read More o Prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny laureatem konkursu Beethoven Classic NCN

Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ laureatem prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki

10.10.2019
Celem ustanowionej w 2013 roku Nagrody NCN jest wspieranie wybitnych uczonych pracujących w obszarze badań podstawowych. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom, do 40. roku życia, i jest wręczana w trzech obszarach badawczych: naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce; naukach o życiu oraz naukach ścisłych i technicznych
Read More o Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ laureatem prestiżowej Nagrody Narodowego Centrum Nauki